Ślepym okiem po innych boiskach....czyli mecze A i B klasy

• autor: lksgrzegorzowice, 2013-05-01 19:31

Dziś tj 01.05.2013 wybrałem się w delegacji na kilka spotkań wyższych klas rozgrywkowych niż C-klasa

Towarzyszyli mi Moderator "CR zero siedem" Mechał J oraz liniowy Tomasz B. Zbiórka miała miejsce przed 14stą pod hacjendą Franciszka J.Nasz pierwszy wybór padł na mecz LKS Gamów z Raszczycami. Stawiliśmy się na boisku punkt 14;00 zajeliśmy miejsca wśród największych fanatyków gamowa (na tzw żylecie) i zabraliśmy się za oglądanie meczu. Po 10 min gamów wygrywał już 2;0 z gośćmi którzy grali w koszulkach Bayernu Monachium, na domiar złego ich "Manuel Nojer" został kontuzjowany i zmieniony już w okolicy 15 min. W okolicy 20 min stwierdziłem że mecz Bayernu to ja sobie zobaczę w TV a nie w Gamowie więc opuściliśmy ten spektakl i udaliśmy się do Borucina. Przybyliśmy ok 20 minuty. Po opłaceniu "haraczu" i stwierdzeniu porządkowych że mecz jest emocjonujący jak grzybobranie, mogliśmy w spokoju zachłysnąć się A-klasową piłką. Piłkarze Borucina podejmowali Naprzód 37 Krzyżkowice. Mecz pomimo przepaści w tabeli był W MIARĘ wyrównany. Do przerwy 0-0. Po przerwie obraz gry nieco się zmienił, gospodarze przycisnęli i mieli kilka dobrych okazji ale albo strzały były niecelne albo bramkarz gości był na posterunku. Taka sytuacja utrzymywała się do końca więc mecz zakończył się wynikiem 0-0 co jakby nie patrzeć jest spora niespodzianką ale obie drużyny zasłużyły na po 1 punkcie. Żałuję że na tym meczu nie było kilku naszych zawodników.....zobaczyli by jak wyglada prawdziwe zaangażowanie. TRYNER ŻAŁUJ ŻEŚ NIE WIDZIOŁ JAK ONI CZASEM KLEPALI !!

Kolejnym naszym wyborem był mecz LKS Studzienna - KS Kornowac.Po opłaceniu kolejnego "haraczu" pojawiliśmy się na boisku i muszę stwierdzić że dość słabawa frekwencja jak na A-klasę. Juz w 2 min gospodarze wykonywali skutecznie rzut karny i było 1-0. Nie trzebabyło dlugo czekać by goście odpowiedzieli bramką, a chwilę później kolejną. Po ok 35 min było 1-2 dla gości po czym za totalnie bezsensowny i bzdurny faul został wyrzucony zawodnik gospodarzy. Mimo że Studzienna grała w osłabieniu nie było tego zbytnio widać, co udowodnili strzelając bramkę na 2-2.Potem było 2;3, 2;4, 2;5 więc jasne ze było po meczu, ale 10 min przed końcem gospodarze się przebudzili i strzelili na 3;5 a chwilę przed końcem na 4;5 (bramkarz chyba już duchem był w szatni) i takim wynikiem zakończył się mecz. I kolejna sensacja w A-klasie stala się faktem.

Po zobaczeniu 3 meczów wspólnie doślismy do wniosku że najciekawszym meczem i najładniejszym dla oka był mecz..........Borucina z Krzyżkowicami. Tam było widać tą A-klasę. Mecz Studzienna - Kornowac to mecz walki nie przypominającej A-klasy w której obie drużyny grają ale raczej B-klasowa (czasem nawet C-klasowa) kopanina. 20 min meczu w Gamowie także wyglądało na solidną B-klasę. Tyle w temacie. Czas na "czempions lig". Ciał ;-)